JA University - шаблон joomla Продвижение
Jste zde: Úvodní stránka Co se děje Setkání s Tomem Strongem

Setkání s Tomem Strongem

 

Zástupci platformy se na konci listopadu sešli s profesorem Tomem Strongem z Werklund School of Education, University of Calgary v Kanadě, který byl jedním z hlavních hostů mezinárodního sympozia Horizonty (na téma „Kdo je tady expert?“) pořádaného skupinou Narativ. Tom se dlouhodobě zabývá diskurzivní psychologií a výzkumně analyzuje medikalizační tendence ve vzdělávání poradců.

Jeho tým na University of Calgary je také zapojen do mezinárodního projektu zaměřeného na závislosti a zotavování ze vztahové perspektivy. Zajímají je přitom otázky typu: Jakým způsobem ve vztazích stabilizujeme závislost? Jak tvoříme interakce, které způsobují, že věci (jako závislost) zůstávají stejné? A jak je potom de-stabilizovat? Tomuto tématu se rovněž věnoval na zmíněném sympoziu, kde měl zajímavý příspěvek o závislosti a zotavování. Kromě jiného přitom mluvil o podpůrných systémech závislosti.

Čeho si velmi vážíme, je Tomovo vyjádření podpory Platformě a našim aktivitám, stejně jako jeho nápady, postřehy a podnětné myšlenky k naší činnosti. Vzhledem k tomuto, a k blízkosti našich pohledů na přístup k oblasti užívání drog a závislostí, zůstáváme s Tomem Strongem a jeho kolegy nadále v kontaktu.

 

Stránky Toma Stronga:  http://www.ucalgary.ca/strongt/

 

Jste zde: Úvodní stránka Co se děje Setkání s Tomem Strongem