JA University - шаблон joomla Продвижение
Jste zde: Úvodní stránka Ze zahraničí Představujeme - Stanton Peele

Představujeme - Stanton Peele

 

Stanton Peele je jedním z nejvýznamnějších a nejvlivnějších odborníků v oblasti užívání drog a závislostí, který se tomuto tématu aktivně věnuje již po několik desetiletí. Je americkým psychologem, psychoterapeutem, výzkumníkem, univerzitním profesorem na New School University, New York v USA, Silver School of Social Work - New York University v USA, Bournemouth University, Dorset ve Velké Británii a především dlouholetým kritikem medicínského pojetí závislosti a mnoha mýtů, které se na poli užívání drog a závislostí vyskytují.

Už od své první knihy Láska a závislost (1975) setrvale zpochybňuje koncept závislosti jako nemoci a mýty o užívání drog a závislostech v knihách, článcích a čím dál více také v internetových blozích a diskusích.

Je autorem či spoluautorem celkem dvanácti knih na téma užívání drog, závislostí, zotavování ze závislosti, mýtů v oblasti užívání drog a závislostí apod. – Love and Addiction (1975), The Meaning of Addiction (1985/1998), Diseasing of America (1989), The Truth about Addiction and Recovery (with Archie Brodsky and Mary Arnold, 1991), Resisting 12-Step Coercion (with Charles Bufe and Archie Brodsky, 2001), 7 Tools to Beat Addiction (2004), Addiction-Proof Your Child (2007) a Recover! Stop Thinking Like a Addict (with Ilse Thompson, 2014). Je také autorem nepřeberného množství zajímavých a inspirativních článků na uvedená témata, které najdete na jeho webových stránkách. Ty nejzajímavější se vám budeme snažit postupně přiblížit v krátkých shrnutích myšlenek, v nich obsažených.

 

Stanton´s Peele website http://www.peele.net
Stanton´s Peele blog http://www.psychologytoday.com/blog/addiction-in-society
Stanton´s Peele program http://theperfectprogram.net
Stanton´s Peele second program http://lifeprocessprogram.com/

 

Jste zde: Úvodní stránka Ze zahraničí Představujeme - Stanton Peele